AnaSayfa » Güzel Sözler

Sevgiliye Yazılan Uzun Güzel Sözler

Sevgili İçin Yazılan Uzun Yazılar

Biri daima korkuyla bakar sevdiğine onu kaybetme korkusu sevgisi kadar büyüktür sevenin yüreğinde...


- Sen bir zambak mısın? 
- O kadar güzel olamam ki, dedi kadın..
- Zambaktan da güzel olursun seni sevene.. dedi adam.


Bir insanın sizi ne kadar sevdiğini;
- Gösterdiği ilgiden,
- Girdiği riskten,
- Ve verdiği mücadeleden anlarsınız...

 

Sözüm ona içim parçalınıyor. Hele onu istediğim gibi sarıp sarmalayamıyorum ya içimle dışım yer değiştiriyor.

 

Bazen;Beni anlıyor musun demene gerek kalmaz.
O kadar iyi anladığı için..

 

Uzakta olduğunu bile bile başlarsınız ilişkiye.Zaten aşık olmussunuzdur.Yere basmıyorsunuzdur ki, kilometreler de neymis? Telefonlarda ağlasmalar, özlemekten uyuyamamalar.. Sürekli bir gitme-gelme hayalleri, planları kurarsınız.Bilet paraları denkleştirip eve uydurulacak yalanlar listesi hazırlarsınız.Onu bir saat bile görmek yetecek gibi gelir insana.Bir günlük yola, bir günlüğüne bile gidebilirsiniz.Birlikte olunan her dakika gerçek üstü bir mutluluktur.Zaman az diye tuvalete bile ışık hızıyla girip çıkmaya calışırsınız.
Koala gibi yapışırsınız o gitmesin ya da siz gitmeyesiniz diye. Gözlerinizden aşk fışkırır.
Gitme anı yaklastıkça bu kez yaşlar fışkırmaya başlar gözlerinizden...Yine, belki de haftalarca , hatta aylarca görüşemeyeceksinizdir.Başka çiftlere bakıp uzun uzun iç çekecek, yalnız olmayan "yalnız" ı yaşayacaksınızdır.Tişörtüne sarılıp ağlayacak, resimleriyle konuşacaksınızdır.
Bir daha ki görüşebilme ihtimaline kadar otobüste düşüne düşüne döneceksiniz evinize.Giden olmak da, uğurlayan olmak da bu kadar zor olmamıstır hiç...

 

Ve itiraf etmeliyim, seni çok seviyorum. Herhangi bir neden duymadan, bir şeye bağlı kalmadan. Sırf sensin diye..

 

Sana deliyim.
Gülüşünü avuç içlerimde saklayacak kadar deliyim.
Divaneyim..

 

Sevdiğiniz kişi güzel bir şey yazınca yüzünüzde oluşan o gülüş var ya hani işte o gerçek mutluluk.

 

Diz kapakların da ki çocukluğuna..
Boynun da ki kadınlığına..
Gözlerin de ki asaletine hayranım ben senin...

 

Onunla hayatımı geçirmek istiyorum ama beni diğer herkesten daha çok sevdiğini hissetmem gerek..

 

Kalbi yorgun olanın, dili keskin olur.
Ya kalbi yorgunun yanında olmayacaksın,ya da yanında olduğun kalbi yormayacaksın.

 

Ve gözlerini gördüğüm an her şey değişti... Kalbine mühebbet hapsettin beni...

 

Ah bu aşk öyle büyük ki bütün benliğimle ona tutundum. Elim, ayağım, hayatım, nefesim, kanım, canım oldu. Onun haberi olmadan ne adım atabiliyor ne başka bir şey yapabiliyorum. O canımdan bir parça oldu. Öyle güzel yüreği var ki; o masum bakışları, saçları içimi eritiyor. Aynı toprakların üstünde sınırlı bir bölgede ulaşamıyorduk birbirimize. Öyle zordu ki onu yaşayıp tüm benliğimle sarılamamak öpememek.Ah bu mesafeler ah..Kendi odamın duvarları ile dertleştim hasret gecelerimde. Resmine sarıldım resmini öptüm resminle konuştum. Günden güne eriyip bittim. Bu şehir zindanım oldu ne koşup kavuşabiliyor ne elimi uzatıp o sıcacık ellerinden tutabiliyordum. Ama artık tahliye oldum. Beni uçurumun kenarından bir melek misali alan gülümle kavuşma vakti geldi vuslat çok yakın.. Önümüzde ne onun şehrinin uzaklığı ne benim ardında ikiye bölünmüş çifte yüreğim gözü yaşlı bedenim ne de başka bir mani. Son kez dirildim tüm benliğimle artık. Gücümü topladım titreyen ellerimi tekrar dirilttim. Meleğime kavuşma vakti geldi.Sıcacık ellerini tutup gözlerinin içine bakıp ‘Meleğim Seni Seviyorum’ deyip... Sabret gül kokulu yârim 3 gün bilemedin 4 gün daha sabret.. Ellerin ellerimde bedenin kollarımın arasında olacak. Bu şehrin her noktasında aşkımızı yaşayacağız. Tüm hasret gecelerimize tüm aramıza çıkan engellere nispet yaparcasına. Ellerin ellerimden gözlerin gözlerimden hiç ayrılmayacak.Kollarımın arasına hapsedip, yüreğimin en saklı noktasına kilitleyip, ellerini ellerime kelepçeleyip senin sevmenin,sevilmenin mutluluğuna ve tadına varacağım..

Sevgiliye Güzel Yazılar
Güzel Sözler, Sevgiliye Yazılan Uzun Güzel Sözler

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kozaklı

Güzel Sözler - Resimli Sözler

haber